Czy starszy wiek zwierzaka wyklucza zabiegi w znieczuleniu ogólnym?

Czy starszy wiek zwierzaka wyklucza zabiegi w znieczuleniu ogólnym? 🐾🐕🐈 Absolutnie NIE! Sam wiek nie jest przeszkodą w niesieniu pomocy zwierzakowi.👩‍⚕️ Oczywiście zawsze zalecamy wykonanie badań dodatkowych przed znieczuleniem, czyli badań krwi, badań kardiologicznych lub innych jeśli są potrzebne.

Jeśli Twój zwierzak jest w wieku geriatrycznym i ma nieprzyjemny zapach z pyszczka, to warto sprawdzić stan jego jamy ustnej. Często kamień nazębny i zepsute zęby są powodem bólu, dyskomfortu, problemów z jedzeniem, chudnięciem.

➡️🐾Przykładem może być 13 letnia Orka, u której wykonaliśmy badania krwi i USG jamy brzusznej. Dzięki współpracy z właścicielką, Orka dostawała odpowiednie leki oraz karmę, dzięki którym udało się ustabilizować kilka chorób przewlekłych, a sunia schudła i czuje się lepiej.Babcia Orka miała w ostatnim czasie wykonaną sanację jamy ustnej w znieczuleniu ogólnym, zabieg zniosła dzielnie i mimo usuniętego chorego kła, może cieszyć się zdrowym uśmiechem i kolejnymi latami życia bez bólu!

A co jeśli Twój zwierzak jest już w starszym wieku, ale ma jakieś zmiany guzowate na ciele? Czy wiek jest powodem, żeby takie zmiany rosły, powodowały ból, często też przerzuty? NIE!

➡️🐾 Ryszard, najpiękniej uśmiechający się jamnik jakiego znamy! Rysio ma prawie 15 lat! Trafił do nas z rozpadającym się guzem odbytu. Właścicielka zdecydowała się na wykonanie zaleconych badań dodatkowych oraz zabieg usunięcia zmiany guzowatej. Rysio dzielnie zniósł zabieg, a jego pupa wygląda jak nowa.😍😁 Teraz Rysia czeka jeszcze usunięcie kamienia nazębnego, bo przecież Dziadzio Rysio ma przed sobą jeszcze całe życie!

Pozdrawiamy serdecznie naszych pacjentów i właścicieli!😊
Gabinet Weterynaryjny Łajka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *